Pro návštěvníky

inverze -e ž. (z lat.)

  1. stav atmosféry, při němž teplota vzduchu v určité vrstvě stoupá
  2. obrácený, nepravidelný pořádek slov nebo vět
  3. ostravský festival zaměřený na aktuální trendy v literatuře

Provoz Hlubina
Moravská Ostrava 3369
702 00 Ostrava
49.822207 N
18.278079 E

Kudy k nám?

Festivalový areál je součástí Dolní oblasti Vítkovic
a kulturní čtvrti Provoz Hlubina.

Provoz Hlubina
Moravská Ostrava 3369
702 00 Ostrava
49.822207 N
18.278079 E

Tramvají

Zastávka Dolní Vítkovice, Hlubina.

Nejlépe se k nám dostanete tramvají číslo 1 nebo 2. Obě jezdí na zastávku Dolní Vítkovice, Hlubina přímo z Hlavního nádraží (jedou i přes nádraží Stodolní, které se nachází poblíž stejnojmenné tramvajové zastávky).

Inverze se koná kousek od zastávky Dolní Vítkovice, Hlubina. Stačí projít podchodem a pak zahnout doprava.

Autem

V areálu Dolní oblasti Vítkovice se nachází několik parkovišť, takže k nám klidně můžete přijet vlastním vozem.

Pěšky

A co takhle dát si krásnou procházku? Třeba z Nové Karoliny (tramvajová zastávka Karolina) po lávce až k Dolní oblasti Vítkovice. Najdete nás pár desítek metrů od Heligonky. Celá cesta trvá 10 až 15 minut.

Jídlo a pití

Nebojte, u nás rozhodně hlady neumřete. V areálu festivalu na vás čeká výborné občerstvení od těch nejlepších ostravských gastroexpertů. Navíc si na své přijdou masožrouti i vegemilovníci. Součástí programu bude každý den i brunch za poslechu vinylových desek!

Pitný režim je základ! Vedle celé řady oblíbený alko i nealko nápojů se na Inverzi dočkáte i celé řady speciálních drinků a výběrové kávy ze špičkové ostravské pražírny Coffee Culture.

Vstupenky

Vstupenky si můžete zakoupit online, a to přes webový portál chcivstupenky.cz. Více informací 

O Inverzi

Je květen a na ostravském horizontu se objevuje Inverze. Barevné spektrum se obrací. Šedou střídá červená a bílá. Tentokrát nejde o nepopulární atmosférický jev, ale o něco, co naše město naopak provzdušní…

Ostravský literární festival Inverze je třídenní akcí s programem plným literárních i scénických čtení, divadelních představení, filmových promítání, koncertů, workshopů, přednášek a besed s renomovanými básníky, prozaiky, marketingovými experty, blogery a dalšími slovotepci.

Dramaturgie festivalu je stavěna tak, aby poukázala na multižánrovou atraktivitu literatury a upozornila na rozličné možnosti jejího uchopení.

Festival vznikl jako iniciativa kolektivu mladých autorů napojených na spolek Provoz Hlubina. Jan Dvořák je scénárista a dramaturg. Vasilios Chaleplis je spisovatel a hudebník. Ondřej Hrabal je prozaik a slamer. Čtvrtým členem je Adam Tomáš, šuplíkový spisovatel a publicista. Inverze je výsledkem jejich snahy propojit rozličné literární žánry, přístupy i generace.

Součástí festivalu je také poctivá párty na pláži!

Koupit vstupenku